x 
Twój koszyk jest pusty

w środę jedź do Piątku

logo-gmina-piatek-3 0

Macie wolną środę? To jedźcie do Piątku! To niewielkie miasteczko leżące w woj. łódzkim wpowiecie łęczyckim leży w samsym sercu Polski! Dosłownie i w przenośni. Dosłownie bo to właśnie tu znajduje sie geometryczny środek Polski o czym informuje stosowna tablica i ciekawy pomnik ustawiony na piątkowskim rynku. Pamiątkowe zdjęcie przy nim to obowiązek każdego Turysty:) A przenośnie bo to właśnie niedaleko Piątka krzyżują się ważne drogi tranzytowe i tu spotyka się zachód ze wschodem północn z południem.

A co warto zobaczyć w Piątku? Dziś licząca ponad 2100 mieszkańców miejscowośc ma status wsi ale Piątek był do 1870 roku miastem i zachował dawny wygląd więc znajdziemy tu liczne kamieniczki w stylu klascystycznym, zabytkowy kościół, dawny ratusz oraz piękny rewniany kościółek stojący w cieniu starych drzew na lokalnym cmentarzu,.

A co warto obejrzec w okolicach Piątka?Z pewnością plantację wikliny w Konarzewie, gdzie można zobaczyć tradycyjne wyplatanie wyrobów z wikliny, zakupić gotowe produkty, zaoznać sie z metodami uprawy wikliny i samemy spróbować tego cięzkiego fachu. A zatem zapraszam do Piątku:)