x 
Twój koszyk jest pusty

Zaskocz się w Skoczowie

514px-POL Skoczów COA.svg

Jeśli drogi Turysto zawitasz na południe Polski zwłaszcza w rejon powiatu cieszyńskiego to proponuję Ci zaskoczyć się w Skoczowie:)

Skoczów to 15-tys. miasto leżące pomiędzy Cieszynem a Bielsko-Białą w powiecie cieszyńskim nad Wisłą i Bładnicą. Skoczów, który w Polsce szerszej publiczności znany jest za pośrednictwem działającej od blisko 100 lat  fabryki kapeluszy słynął dawniej także z produkcji wełnianej. Działała tu fabryka kocy, zakłady garbarskie i odzieżowe. Dziś pozostał przemysł metalowy i garbarnia a Skoczów jest rozwijającym sie centrum turystycznym z pięknie odrestaurowanym historycznym centrum.

A co Cię może zaskoczyć w Skoczowie? Praktycznie wszystko! Gościnność i przyjacielskość mieszkańców, czystośc ulic i miasta, wspaniałe zabytki (ratusz, kościoły, kamieniczki) i urzekający klimat tego małego śląskiego miasteczka.

A jeśli do tego doda się bliskośc najbardziej znanych kurortów beskidzkich (Wisła, Ustroń, Szczyrk) to z pewnością warto tu ptrzybyć. A Skoczów może być świetna bazą wypadową dla poznania tego cudownego i niezwykle przyjaznego turystom regionu do czego gorąco zachęcam. Do zobaczenia w Skoczowie:)