x 
Twój koszyk jest pusty

Tu porcelana jest najważniejsza

Przemierzając północną Wielkopolskę z pewnością każdy z Was wcześniej czy później trafi do małego położonego w kotlinie miasteczka - Chodzieży. Większośc turystów mija je obwodnica nie zadając sobie trudu zaglądnięcia do niego. A szkoda.

cclogo

Miasto niezwykle malowniczo położone w regionie zwanym nieco przekornie - Szwajcarią Chodzieską jest bardzo ciekawym ośrodkiem. Nie dośc że na południowym skraju miasta działa wyciąg narciarski (sic!) z pięknym widokiem na miasto a w centrum znajdziecie kolorowe kamieniczki, kościół o pastelowej elewacji i zabytkowe domki tkaczy to jeszcze Chodzież słynie z jednego typu produktów - porcelany stołowej.

Od lat w mieście wytwarzana jest porcelana w rozmaitych wzorach, kolorach i deseniach, rózne są też kształty. Na rzecz zakładu pracują wybitni projektanci a porcalena z chodzieskich fabryk (najstarsza założona została w 1852 roku) gości na stołach wielu Europejczyków.

A jeśli macie więcej czasu zobaczcie liczne zabytkowe budowle (poczta, sąd, szkoły, starostwo powiatowe) i koniecznie niezwykle atrakcyjne okolice Chodzieży, gdzie znajdziecie pałac, kościoły, czyste jak łza jeziora i przepastne bory. Do zobaczenia w Chodzieży!