x 
Twój koszyk jest pusty

Dobij do Brzegu...w opolskim

POL Brzeg COA.svg

Podczas zwiedzania Polski zaplanuj sobie Drogi Obieżykraju trochę czasu i dobij do brzegu- Brzegu w opolskim. To blisko 40-trysięczne miasto jest czwartym pod względem wielkości miastem Opolszczyzny i jednym z najstarszych grodów Śląska.

A co znajdziesz w tym pięknym, ponad 800-letnim mieśćie? Przede wszystkim historię. To tu mieściła się siedziba księstwa brzeskiego - ostatniego z księstw piastowskich. Spadkiem po nim jest po dziś dzień istniejący wspaniały zamek piastowski.

Historyczne śródmieście Brzegu naszpikowane jest wieżami gotyckich, barokowych i renesanowych kościołów a na rynku z uroczymi, kolorowymi kamieniczkami pyszni się śliczny renesanowy ratusz z krużgankami i wieżyczkami.

Kawałek dalej w zabytkowym parku stoi bogato zdobiona Brama Odrzańska - pozostałośc fortyfikacji miejskich a nieopodal obejrzeć można stary most kratownicowy nad Odrą.

A w Brzegu znajdziecie też monumentalne gmachy, dawne zabytkowe obiekty fabryczne i setki starych, okazałych czynszowych kamienic.

I co jeszcze? I...ciszę. Bo Brzeg mimo że jest prężnie działającym ośrodkiem miejskim to ma dużą ilośc terenów zielonych, piękne ciągi spacerowe w centrum a nowoczesna autostrada wyprowadza poza miasto ruch tranzytowy.

Słowem Brzeg wart jest zboczenia z głównej trasy i dobicia do brzegu:) Do zobaczenia w Brzegu!