x 
Twój koszyk jest pusty

Przemyśl - przemyśl i pojedź!

logo miasta nowe600

Czy zastanawialiście się już gdzie pojedziecie następnym razem?Może trzeba by to przemyśleć?A więc drogi Obieżykraju - przemyśl i pojedź do...Przemyśla! Ten prastary, słowiański gród nad Sanem az kipi od zabytków wszech kultur. Znajdziecie tu i pamiątki po społeczności ukraińskiej, i po Żydach, i po Polakach, i po Austriakach. Nie brak tu kościołów wszystkich wyznań, licznych cmentarzy i pomników...Ale od początku.

Przemyśl to największe miasto i stolica dawngo województwa przemyskiego. Położony jest w południowo-wschodniej części Polski we wschodniej części woj. podkarpackiego tuż przy granicy z Ukrainą - do przejścia granicznego jest zaledwie 12 km i można tam dojechac autobusem MPK Przemyśl. Miasto liczące dziś niecałe 65 tys. mieszkańców swymi zabytkami mogłoby obdzielić kilka większych miast. Dośc powiedzieć, że samo położenie Przemyśla wśród wzgórz na Pogórzu Przemyskim nad Sanem i Wiarem już jest atrakcją - z otaczających miasto wzgórz rozciągają się wspaniałe widoki na zabytkową częśc miasta i okoliczne wsie i dzielnice.

Niemalże całe historyczne centrum Przemyśla jest zabytkowe. Piękne kamienice stojące szeregami wzdłuż ruchliwych ulic, wiekowe kościoły, liczne gmachy i budynki urzędów o XVIII-wiecznym rodowodzie, przecudnej urody zamek kazimierzowski, wspaniały dworzec z czasów Austro-Węgier czy reprezentacyjne bulwary nad Sanem to tylko niewielka część atrakcji tego przeuroczego miasta. Każdy kto raz zawita do Przemyśla będzie tu wracał - bo jest po co. Do zobaczenia w Przemyślu!

P2190046P1420378P2700653P2700570P2700426P2700523P1770867