x 
Twój koszyk jest pusty

Nie tylko miedzią stoi Legnica

legnica1

Większośc osób kojarzy ponad tysiącletni gród nad Kaczawą i Czarną Wodą z miedzią. I słusznie bowiem jest tu jedna z największych hut miedzi w Europie. Ale czy tylko to?

Otóż jak najbardziej nie. Miasto ma wspaniałe wielkomiejskie ulice pełne starych okazałych kamienic, zamek gotycki, liczne barokowe, renesansowe i klasycystyczne kościoły oraz pokaźne budowle publiczne. Szerokie śródmiejskie arterie aż opływają od bogato zdobionych detalami fasad XIX-iwczenych kamienic, wspaniałe monumentalne barokowe kościoły strzelają swymi wieżami w legnickie niebo a okazałe gmachy pysznią się przy miejskich uliczkach. A może jeszcze trochę zieleni? Proszę bardzo wszak Legnica ma piękny Park Miejski - jeden z najstarszych w Europie, zadbane skwery i zieleńce w wielu dzielnicach oraz urocze planty.

A z czego słynie Legnica? Może z najstarszego w Polsce parku miejskiego? Z największego w Polsce gmachu urzędowego stojącego w dzielnicy Kwadrat? z pięknego zalewu nad Czarną Wodą? A już z całą pewnością Legnica słynie ...Legniczan:) Gościnnych, życzliwych, pomocnych. I zawsze chętnych do opowieści o swojej małej ojczyźnie:)

Jedno jest pewne - żeby przekonać się jak nietuzinkowa i piękna jest Legnica trzeba tu przyjechać. Na początek choćby na kilka godzin. A gdy juz zobaczycie jak wiele twarzy ma gród nad Kaczawą to sami stwierdzicie, że warto tu przyjechać ponownie. A zatem do zobaczenia w Legnicy!

Oczywiście te i inne ciekawostki znajdziecie w przewodiku przez nas wydanym w 2012 roku i obecnie wznawianym

P1850323

P1270149

P1850405

P2400923