x 
Twój koszyk jest pusty

Nowy czy Stary Sącz?

nowy sacz logo 2

Przeważnie jeśli coś ma w nazwie "nowy" kojarzy nam się z czymś nieodkrytym, świeżym, nieznanym. Czymś, co przyjmujemy z ochotą ale i niepewnością.

Inaczej ma się rzecz w przypadku miast. Tu skojarzenia są jednoznaczne: "nowy" znaczy nieciekawy, nowoczesny, pozbawiony klimatu, charakteru i przede wszystkim zabytków. Jak mylna jest to opinia możecie przekonać się odwiedzając stolicę Sądecczyzny - Nowy Sącz.

Miasto mimo obiegowej opinii jest bardzo schludne, zadbane z kameralną utroczą starówką i przecudnym ratuszem wybudowanym w stylu eklektycznym. Ciekawostką jest wciąż działający mechaniczny zegar, którym opiekuje się jeden z mieszkańców miasta.

Ale w Nowym Sączu - starym mieście - znajdziecie też wspaniałe kościoły, arcyciekawy skansen kultury ludowej z licznymi drewnianymi budowlami czy malownicze miejsca wzdłuż rzek Kamienica i Dunajec. Nowy Sącz to też stolica kulturalna Sądecczyzny ze świetnymi domami kultury, muzeami, galeriami i teatrem.

A gdy już się zmęczycie architekturą, ruchem ulicznym, szumem przysiądźcie na chwilkę nad Kamienicą i wsłuchajcie się w kojący szum jej wód rozbijających się o białe kamienie, popatrzcie na góry otaczające miasto i pomyślcie ciepło o tym ponad 700-letnim grodzie. Do zobaczenia!

P1760620

P2060829

P2070729

P1760643