x 
Twój koszyk jest pusty

Naleśniki, piosenki i skansen

opole

W południowej Polsce leży Opolszczyzna. Stolicą Opolszczyzny jest tysiącletnie Opole. Miasto kolorowe, zadbane, czyste i zabytkowe. Miasto spokojne ale zarazem tętniące życiem.

A czym się wyróznia? Tylko tu możecie w jednej chwili odwiedzić Wenecję a chwilę potem poczuć klimat słonecznej Florencji.

Tylko tu spacerując jedna ulicą oglądamy architekturę typową dla Górnego Śląska a chwilę potem cieszymy oczy maleńkimi, kolorowymi kamieniczkami tak charakterystycznymi dla miast południowej Polski.

Tylko tu można usłyszeć płynącą jak muzykę gwarę opolską, tylko tu posmakujesz najlepszych w Polsce naleśników w ponad stuletnim drewnianym obiekcie ulokowanym nad Młynówką i przejdziesz się mostem Groszowym.

Tylko w Opolu piosenka polska jest tak celebrowana a na ulicach na stałe goszczą takie sławy jak A. Osiecka, Kabaret Starszych Panów czy Cz. Niemen.

Tylko w Opolu udało się połączyć funkcje przemysłowe (Opole było i jest dużym centrum produkcji mat. budowlanych) z rekreacyjnymi i turystycznymi.

Opola nie da się opowiedzieć. Opole trzeba poczuć, posmakować, zakodować. Może w rozległym skansenie, gdzie prezentowane są drewniane budowle Opolszczyzny? Może w licznych muzeach w tym unikatowym muzeum Polskiej Piosenki? Może w jednej z wielu mieszkaniowych dzielnic, gdzie stoja ponad stuletnie kamienice czynszowe pamiętające czasy przedwojennego, rejencyjnego Oppeln? Może wreszcie w jednym z licznych terenów zielonych miasta: w zoo, na wyspie Pasieka, w parkach, skwerach, placach...

Może wtedy stwierdzicie podobnie jak my - Opole działa jak piękna kobieta-szybko uwodzi, powala na kolana i nie pozwala o sobie zapomnieć:)

A żeby te niezapomniane chwile w Opolu były poparte ciekawostkami, opisami zabytków i atrakcji zapraszam do księgarni po przewodnik

Do zobaczenia w Opolu!

P1790757

DSCN0862

P1790431

opole6