x 
Twój koszyk jest pusty

Historia w gotyk zaklęta

logotyptorun

W centrum woj. kujawsko-pomorskiego leży najpiękniejsze miasto jakie można sobie wymarzyć - wspaniały, gotycki Toruń. Tylko tu wiekowe mury szepczą do nas swoje historie, tylko tu muzyka miasta sprawia tak wiele radości, tylko tu historia przeplata sie z teraźniejszością a tysiące zabytków ustawiają się w kolejce by je podziwiać. Cudowny, staroświecki gotyk tylko w pradawnym Toruniu jest tak ślicznie zaklęty w mury - mury starych, wiekowych obiektów, które tylko cudem przetrwały w szarganej licznymi wojnami Polsce.

Toruńskie Stare Miasto to unikat na skalę światową - prawdziwy klejnot w koronie. Co ciekawego mogą powiedzieć nam mury kilkusetletniej katedry św. Janów? okazalego Ratusza Staromiejskiego? Zamku krzyżackiego? Pospacerujcie po wąskich uliczkach wśród pięknie odrestaurowanych starych kamieniczek, które opowiedzą Wam historię swych dawnych mieszkańców, przystańcie przed domem Kopernika, posłuchajcie muzyki płynącej ze skrzypiec toruńskiego Flisaka.

A potem? A potem usiądźcie na bulwarze Filadelfijskim nad brzegim Wisły i leniwie racząc się kawą bądź kapką czegoś mocniejszego np. na barce delektujcie się widokiem tych starych, nasyconych historią i magią murów.

A gdy jeszcze Wam będzie mało to udajcie się na drugi brzeg Wisły w okolice dworca kolejowego PKP Toruń Głowny,. Tam z platformy widokowej usytuowanej nad brzegiem rzeki możecie w całości napawać oczy widokiem panoramy toruńskiej starówki, panoramy której nigdy się nie zapomina i którą nosi się w sercu gdziekolwiek by się nie było.

A wieczorową porą, gdy miasto rozbłyska tysiącem lamp i latarenek gotyckie mury toruńskiej starówki nabieraja nowych barw i niejako w geście zachęcenia zapraszają do spaceru w romantycznym nastroju po ulicach pełnych Torunian i turystów zauroczonych tym nietuzinkowym grodem. A zatem do zobaczenia w Toruniu!

P1830569

P2210707

P1240367

P1560448