x 
Twój koszyk jest pusty

Rykowisko w centrum miasta

230px-POL Złotów COA 1.svg

Na północnych rubieżach Wielkopolski leży miasto, które już na wstępie wita swych gości pięknymi lasami i jeziorem z urokliwą promenadą. Jakie to miasto? Otóz to miasto to stolica Krajbny - Złotów.

Stary historyczny gród leży nad aż pięcioma jeziorami i rzeczką Głomią, która wijąc się przez centrum tworzy malownicze meandry. W centrum warto oczywiście zobaczyć dobrze zachowany układ urbanistyczny z licznymi starymi kamieniczkami, kościołam i: św. Rocha, św. Stanisława Kostki i Najświętszej Marii Panny, liczne budowle jak gmach Starostwa, sąd czy budynki szkolne.

Jednak to co zwraca uwagę turystów to posąg jelenia stojący na rondzie przed ponad stuletnim ratuszem. Herbowy jeleń codziennie punktualnie w południe podczas odgrywania hejnału miasta obraca sie wokół własnej osi porykując donośnie ku uciesze oglądających.

Duża atrakcją Złotowa jest wspaniale urządzona promenada nad jeziorem Miejskim. Warto tez zobaczyc pozostałe jeziora Burmistrzowskie, Proboszczowskie, Baba i Zaleskie z plażą miejską.

Na moście nad Głomią zainstalowano brame po której w południe przechodzą kwaczące kaczki. Z punktu wiodokowego nad jeziorem Miejskim można obejrzeć panoramę Złotowa a po całym mieście porozstawiane sa rzeźby jelenia, który "rządzi" miastem i wita gorąco turystów. A zatem do zobaczenia w Złotowie!  A dla tych z Was, któryz chcą się coś więcej dowiedzieć o przeuroczym Złotowie polecamy nasz przewodnik po Złotowie i okolicy:)

P2740479

P1450548

P1450636

DSC04668

DSC03918